SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ

AKTUALNOŚCI

Kolejny mecz derbowy z LKS Przełom Kaniów wygrany

W niedziele 24. września o godzinie 11.00 zespół seniorów LKS Bestwina podejmował na własnym stadionie LKS Przełom Kaniów. Już po kilkunastu minutach zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy mimo kilku dogodnych sytuacji nie potrafili pokonać bramkarza Przełomu. Głównie jego interwencjom a także niesamowitemu szczęściu goście mogą zawdzięczać tak nikłą porażkę. Kilkakrotnie w ciągu meczu piłka po strzałach napastników Bestwiny lądowała na słupku lub poprzeczce Przełomu lub też padała łupem bramkarza.
W drugiej połowie zespół gospodarzy zaatakował z jeszcze większym animuszem i na 20 minut przed końcem Rafał Kubik płaskim strzałem po ziemi zdobył jedynego gola, ustalając tym samym wynik spotkania. Zespół Bestwiny miał kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, jednak ani Artur Grzesik lobując bramkarza, ani Wojciech Łysoń strzelając z bliska po ziemi nie umieścili piłki w siatce. Również pod koniec spotkania arbiter zawodów nie podyktował rzutu karnego dla gospodarzy uznając, że faul bramkarza na Arturze Grzesiku nie kwalifikował się na „wskazanie na wapno”.
Po tym spotkaniu zespół LKS z 21 punktami przy stosunku bramek 14 : 9 plasuje się na bardzo dobrym, 3 miejscu w tabeli za Czańcem 27 p. i Zabrzegiem 21 p.
Jeszcze lepsze wyniki niż zespół seniorów osiąga drużyna Juniorów prowadzona przez p. Andrzeja Klimańca. W pięciu meczach rozegranych do tej pory zespół nie oddał rywalom ani jednego punktu przewodzi w tabeli swojej grupy.