SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ

AKTUALNOŚCI


Najwyższe miejsce w historii…

LKS Bestwina zakończył rozgrywki w sezonie 2005 / 2006 na czwartej pozycji, i jest to najwyższe miejsce od czasu awansu do V ligi. Sukces ten jest wielką zasługą całego zespołu prowadzonego przez debiutującego w roli trenera, Rafała Góraka, ale również władz klubu, które dołożyły wszelkich starań, aby drużyna miała optymalne warunki do treningów oraz gry.
W 14 spotkaniach rozegranych na wiosnę zespół zdobył 35 punktów zdobywając 26 bramek a tracąc tylko 11. Drużyna wygrała 11 spotkań, 2 zremisowała i tylko 1 przegrała. Nasz zespół pokonała jedynie na swoim boisku Skałka Żabnica, która zwycięstwem przypieczętowała awans do IV ligi. W całym sezonie zespół zgromadził 52 punkty przy stosunku bramek 43 : 40.
Po zakończeniu sezonu pożegnaliśmy trenera, Rafała Góraka, któremu tak wiele zawdzięczamy. Objął on stanowisko grającego szkoleniowca IV – ligowego Ruchu Radzionków, natomiast w jego miejsce, do zespołu LKS Bestwina, przyszedł Eugeniusz Wyląg, prowadzący w zeszłej rundzie wspomniany zespół z Radzionkowa. 5 lipca drużyna wznowiła treningi, ale jak na razie trudno powiedzieć jakich zmian kadrowych możemy spodziewać się w rundzie jesiennej, której rozpoczęcie planowane jest na 5 – 6 sierpnia. Najprawdopodobniej tydzień wcześniej rozpoczną się rozgrywki Pucharu Polski.
Przed rozpoczęciem sezonu drużyna seniorów rozegra 2 lub 3 mecze kontrolne. Pierwszy z nich rozegrany zostanie 14. lipca o godzinie 18.00 w Łące z tamtejszą IV – ligową drużyną, natomiast w kolejnym gościć będziemy w Bestwinie Polonie Bytom, występującą w II lidze. Mecz ten odbędzie się 19. lipca o godzinie 17.30.Ludowy Klub Sportowy
w BESTWINIE

ul. Podzamcze 18
43-510 Beswtina

tel. 032 21 571 32
email:
lks@lks-bestwina.net
wykonano w www.wizja.net